Kas spreipäevitus ja isepruunistavad vahud/kreemid võivad jätta naha oranžiks? Müüt või tegelikkus?

28.08.2020
 Kas spreipäevitus ja isepruunistavad vahud/kreemid võivad jätta naha oranžiks? Müüt või tegelikkus?

Juba ammustest aegadest on naiste üheks suurimaks hirmuks isepruunistavate toodete kasutamise ees mõte, et mis siis, kui ma näen pärast välja nagu porgand? Tegelikkuses pole see müüt, et mõningad isepruunistavad vahud ja kreemid jätavadki naha kollakaks-oranzikaks. Lisaks on isepruunistavad tooted olnud saadaval nüüdseks juba aastaid ning tänu sellele on turg ja toodete sisaldus palju edasi arenenud. Kui vanasti oli saada ainult ühe värvitooni baasil päevitusvedelikke, siis nüüdseks on on neid toone juba 3 ja ka tootesisaldus on läinud ühe looduslähedasemaks, orgaanilisemaks ja kiire mõjulisemaks.

Teeme siis asjad enda jaoks selgeks, et kõik oskaks valida enda naha toonile vastavalt isepruunistava toote. On olemas kolme erineva värvitooni baasil isepruunistavaid tooteid ja ka spreipäevituse vedelikke. Nendeks on punane, roheline ja lilla (PS! Kui isepruunistavad vahud algselt välja tulid, olid kõik punasel baasil, sealt arvatavasti ka laialtlevinud hirm oranži värvuse ees). Enamus inimeste naha alatoon on soe, mis tähendab seda, et kasutada võib ainult rohelise ja lilla baasiga isepruunistavaid tooteid, kuna need on vastandvärvid oma nahatoonile ning tagavad kuldpruuni jume ega jäta nahka kunagi oranziks. Kui kasutada aga punase baasil isepruunistavaid tooteid, võib tulemus jääda tõesti mittesoovitud oranž. 99% eestlaste nahatoon on sooja alatooniga. Punase alatooniga isepruunistavad tooted sobivad üldjuhul ainult tuhmud, kergelt hallikale nahavärvusele, et tuua taas välja selle soojus. 
 
Kõik Naked Tani isepruunistavad vahud ja kreemid on rohelise värvi baasil, v.a brändi kõige uuem toode- Ultra tume isepruunistav vaht, mille baasvärv on lilla. Lilla ja rohelisel baasil isepruunistavad vahud on ühtemoodi turvalised vältimaks oranži tooni jumet, kuna nende külm alatoon on naha sooja tooni vastand, mis tähendab seda, et jume jääb alati loomulikult pruun. Naked Tani tootevalikus on kolme erineva tumedusastmega isepruunistavat vahtu: keskmine tumedus, tume ja ultra tume. Keskmise tumedusega vaht pruunistab naha 3-4 aste tumedamaks, tume vaht 4-6 ja ultra tume vaht 7-9 astet tumedamaks. Kõige populaarsemaks on siiamaani osutunud tume toon, kuid ka nendega saab ajaliselt ise mängida. Kuna tegemist on kiirpäevitusega, saab vahu maha pesta juba 2h pärast. Kui aga tahtagi natukene heledamat päevitust, võib isepruunistaja maha pesta juba 1h pärast ning samamoodi kui soovid natukene tumedamat päevitust, siis hoia seda pealt 3-4h. 
 
Niiet nüüd juba targemad, et mitte võõbata ennast oranžiks, vali alati kas rohelisel või lillal baasil isepruunistavad tooted. Hasta la vista orange skin tones, hello natural golden tan!